Przedszkole nr 10 "Leťne Skrzaty" w Otwocku

Programy nauczania

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o podstaw─Ö programow─ů wychowania przedszkolnego. Dodatkowo realizujemy programy:

1. ÔÇ×Kocham Przedszkole. Program wychowania przedszkolnego" M. Pleskot, A. Staszewska - Mieszek, Wydawnictwo WSiP.

2. Program adaptacyjny dziecka 3 ÔÇô letniego ÔÇô program pozwala z┼éagodzi─ç b├│l rozstania, zmniejszy─ç do minimum dzieci─Öcy dramat, i przygotowa─ç najm┼éodszych dzieci do uczestnictwa w ┼╝yciu przedszkolnym. ÔÇô program opracowany przez Rad─Ö Pedagogiczn─ů Przedszkola Nr 10 "Le┼Ťne Skrzaty" w Otwocku, zatwierdzony uchwa┼é─ů do realizacji w przedszkolu.

3. Program edukacji matematycznej ÔÇ×Dzieci─Öca matematykaÔÇŁ - E. Gruszczyk ÔÇô Kolczy┼äskiej i E. Zieli┼äskiej ÔÇô program dopuszczony do u┼╝ytku szkolnego przez w┼éa┼Ťciwego ministra do spraw o┼Ťwiaty i wychowania.

4. Program nauczania j─Özyka angielskiego zgodny z podstaw─ů programow─ů z dnia 23.12.2008 r i 30.05.2014 r "Wychowanie przedszkolne i klasy zerowe" Marioli Boguckiej, Doroty ┼üo┼Ť. Program pozytywnie zaopiniowany przez Rad─Ö Pedagogiczn─ů i Rad─Ö Rodzic├│w.

5. Program ekologiczny "Edukacja ekologiczna w przedszkolu" - opracowany przez Rad─Ö Pedagogiczn─ů Przedszkola nr 10 "Le┼Ťne Skrzaty" w Otwocku. Maj─ůcy na celu zwr├│cenie uwagi na ┼Ťwiat przyrody, jego piekno, oraz sposoby jego ochrony.

6. Program wychowawczy Przedszkola nr 10 "Le┼Ťne Skrzaty" zatwierdzony przez Rad─Ö Rodzic├│w maj─ůcy na celu:

- stwarzanie warunk├│w do pe┼énego rozwoju osobowego ka┼╝dego z naszych wychowank├│w, zgodnego z ich wrodzonym potencja┼éem i mo┼╝liwo┼Ťciami w relacjach ze ┼Ťrodowiskiem spo┼éeczno-kulturowym i przyrodniczym

-ksz┼éta┼étowanie podstawowych powinno┼Ťci moralnych np. ┼╝yczliwo┼Ťci, tolerancji, uczciwo┼Ťci, sprawiedliwo┼Ťci, odpowiedzialno┼Ťci

- tworzenie wi─Özi uczuciowej z rodzin─ů i ┼Ťrodowiskiem, w kt├│rym dziecko wzrasta

-rozwijanie umiej─Ötno┼Ťci polubownego rozwi─ůzywania spraw konfliktowych i dochodzenia do kompromisu

-rozwijanie umiej─Ötno┼Ťci rozr├│┼╝niania dobra od z┼éa

-u┼Ťwiadomienie z┼éo┼╝ono┼Ťci otaczaj─ůcego ┼Ťwiata i czyhaj─ůcych zagro┼╝e┼ä

- u┼Ťwiadomienie dzieciom swoich praw i obowi─ůzk├│w.

WP┼üATY NA RAD─ś RODZIC├ôW