Przedszkole nr 10 "Le渘e Skrzaty" w Otwocku

Jad艂ospis

Prawid艂owe u艂o偶enie jad艂ospisu dostosowanego do potrzeb 偶ywieniowych Dziecka jest r贸wnie wa偶ne jak odpowiedni rozk艂ad zaj臋膰 dydaktycznych. Zachowanie w艂a艣ciwych proporcji bia艂ek, w臋glowodan贸w, t艂uszcz贸w i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieci艅stwie, kt贸ra zaprocentuje w doros艂ym 偶yciu.

Zapewniamy trzy smaczne domowe posi艂ki przygotowywane w ca艂o艣ci w naszym przedszkolu w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonow膮 stacj臋 sanitarn膮.

JAD艁OSPIS

13.08 - 17.08.2018

Poniedzia艂ek 13.08

艢niadanie : pieczywo pszenne, 偶ytnie z mas艂em, ser 偶贸艂ty, kie艂baska krakowska, talerz warzyw mieszanych, herbata z cytryn膮.

Obiad: zupa jarzynowa, natka, koperek, spaghetti mi臋sno-warzywne, makaron, marchewka w talarki, kompot wieloowocowy.

Wtorek 14.08

艢niadanie : pieczywo pszenne, 偶ytnie z mas艂em, kie艂baska 偶ywiecka, jajko ze szczypiorkiem, talerz warzyw mieszanych, kakao/herbata z cytryn膮

Obiad : zupa barszcz czerwony, natka, koperek, udziki pieczone, ziemniaki, fasolka szparagowa 偶贸艂ta z mase艂kiem, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek : wypiek w艂asny: ciasto biszkoptowe z galaretk膮 owocow膮 , mi臋ta/woda, morela

Czwartek 16.08

艢niadanie: p艂atki kukurydziane na mleku, pieczywo pszenne, 偶ytnie z mas艂em, szynka drobiowa, ser 偶贸艂ty, talerz warzyw mieszanych, herbata z cytryn膮/woda.

Obiad: zupa neapolita艅ska, natka, koperek, klopsy w sosie we w艂asnym, kasza gryczana bia艂a, sur贸wka- mizeria, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek : jagodzianka, herbata owocowa, arbuz

Pi膮tek 17.08

艢niadanie: pieczywo pszenne, 偶ytnie z mas艂em, pasta z makreli, szynka wieprzowa, talerz warzyw, kawa mleczna/herbata z cytryn膮.

Obiad: zupa kapu艣niak , natka, koperek ,makaron z bia艂y serem, z polew膮 truskawkow膮, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: bu艂ka kajzerka z mase艂kiem, pomidor, szczypior, rzodkiewka, mi臋ta/woda, 艣liwka

Zastrzegamy mo偶liwo艣膰 zmiany jad艂ospisu.

OP艁ATA ZA 呕YWIENIE

OP艁ATA ZA POBYT