Akcja „Magiczna książka” została stworzona z myślą o najmłodszych. Polega na tym, że wolontariusze nagrywają piosenki, czytają  bajki, wiersze lub opowiadania. Nagrania gromadzimy w pliki i przesyłamy do hospicjum, przedszkoli, szpitali oraz udostępniamy na portalach społecznościowych tak aby każdy mógł skorzystać z przygotowanych atrakcji. W ramach działań nawiązaliśmy również współpracę z teatrem „Tup-Tup”, który udostępnił słuchowisko m.in „ Czerwony Kapturek” oraz piosenki np. „Morska Kołysanka." Wszystkie materiały dostępne są bezpłatnie, promują czytanie i wpierają rodziców posyłając im pomysły na spędzanie czasu z dziećmi. 

Pozdrawiamy wolontariusze z Fundacji Konstruktywnego Rozwoju w Otwocku.
Link do nagrań :

https://www.youtube.com/watch?v=-y8mOyVgZZg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0nAlfpZKrEc_xajT1fyUrJf98IdrSr_lZH9KXWDrCOUDFZ0dXGwEQceSE

 

 

Strony, które mogą się przydać:

www.szaloneliczby.pl 

www.matzoo.pl

https://m.ciufcia.pl/

https://ninateka.pl/

https://mojedziecikreatywnie.pl/

 

 

 

Drodzy Rodzice

w piątek rozpoczyna się  wiosna w związku z tym wydarzeniem mamy dla naszych przedszkolaków propozycję konkursu plastycznego
pt.„Jaka jest Wiosna?”. Technika dowolna, format dowolny. Prosimy o wysłanie podpisanych zdjęć prac wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20.03. 

 

Regulamin znajduje się w zakładce konkursy 2019/2020 na naszej stronie internetowej.

 

 

Natomiast 22.03 obchodzony jest Światowy Dzień Wody w związku z tym mamy propozycję  wykonania przez dzieci

prac plastycznych na temat „Komu i do czego potrzebna jest woda?”

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

 

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/