Jadłospis

Prawidłowe ułożenie jadłospisu dostosowanego do potrzeb żywieniowych Dziecka jest równie ważne jak odpowiedni rozkład zajęć dydaktycznych. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

Zapewniamy trzy smaczne domowe posiłki przygotowywane w całości w naszym przedszkolu w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną.

18.03. - 22.03.2019r.

Poniedziałek 18.03

Śniadanie:  pieczywo pszenne, żytnie z masłem, kiełbasa szynkowa , jajko na twardo, ogórek zielony, papryka, owoc, herbata  z cytryną/woda

Obiad: zupa ogórkowa, natka, koperek, spaghetti mięsno-warzywne z makaronem, oliwki, marchew do chrupania , kompot wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: wypiek własny: ciasto piaskowe, jabłko, herbata owocowa/woda

Wtorek 19.03

Śniadanie: kasza manna na mleku, pieczywo pszenne, żytnie z masłem, ser żółty, polędwica, pomidor, ogórek zielony, owoc, herbata z cytryną/woda

Obiad: zupa krem cebulowa, grzanki, udziki pieczone, ziemniaki, surówka z marchewki i pietruszki gotowanej z masłem, kompot wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: talerz owoców(ananas, brzoskwinia ,gruszka, jabłko, mango), herbatniki,  herbata owocowa/woda

Środa 20.03

Śniadanie:  pieczywo pszenne, żytnie z masłem, pasta z makreli ze szczypiorkiem, kiełbasa krakowska, papryka, ogórek, owoc, herbata/woda

Obiad: zupa z czerwonej soczewicy, natka, koperek, schab  w sosie własnym , kasza kuskus, surówka z kapusty pekińskiej, kompot wieloowocowy/woda

Podwieczorek:  bułka maślana z kruszonką, gruszka, herbata owocowa/woda

Czwartek 21.03

Śniadanie: płatki jaglane  na mleku, pieczywo pszenne, żytnie z masłem, sałatka z jajka na twardo z zielonym groszkiem, szynka,  pomidor, owoc, kakao/woda.

Obiad: zupa pomidorowa z ryżem, koperek, natka, kotlet mielony w płatkach owsianych ,ziemniaki, buraczki na ciepło, kompot wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: jogurt owocowy, kruche ciastko, herbata owocowa/woda

Piątek 22.03

Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, pieczywo pszenne, żytnie z masłem, ser żółty, schab pieczony, papryka, pomidor, owoc, kakao/woda.

Obiad: zupa jarzynowa, natka, koperek, kluski leniwe z masełkiem, surówka z  marchewki z ananasem i rodzynkami, kompot  wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: bułka kajzerka z masłem, ogórek , papryka, herbata z cytryną/woda.

Zastrzegamy możliwość zmiany jadłospisu.

Numery kont

08 8001 0005 2001 0008 0103 0001