Jadłospis

Prawidłowe ułożenie jadłospisu dostosowanego do potrzeb żywieniowych Dziecka jest równie ważne jak odpowiedni rozkład zajęć dydaktycznych. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

Zapewniamy trzy smaczne domowe posiłki przygotowywane w całości w naszym przedszkolu w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną.

20.05. - 24.05.2019r.

Poniedziałek 20.05

Śniadanie:  pieczywo pszenne, żytnie z masłem, szynka , ogórek, herbata  z cytryną/woda

Obiad: zupa barszcz biały, natka, pietruszka, potrawka z kurczaka w sosie po meksykańsku, ryż na sypko, marchew do chrupania, kompot wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: budyń, rodzynki, owoc

Wtorek 21.05

Śniadanie: płatki owsiane na mleku, pieczywo pszenne, żytnie z masło, ser żółty, keczup, herbata z cytryną/woda

Obiad: zupa krupnik z kaszy jaglanej, natka, koperek, kotlet mielony, ziemniaki, ogórek zielony, kompot wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: bułka z masłem, miód, jabłko, herbata owocowa/woda

Środa 22.05

Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, pieczywo pszenne, żytnie z masłem, pasta z sera białego ze szczypiorkiem, miód, owoc, herbata owocowa/woda

Obiad: zupa jarzynowa, natka, koperek, schab w sosie własnym, kasza gryczana, kalarepa do chrupania, kompot wieloowocowy/woda

Podwieczorek: chrupki kukurydziane,  jabłko, herbata owocowa/woda

Czwartek 23.05

Śniadanie: płatki ryżowe na mleku, pieczywo pszenne, żytnie z masłem, jajko na twardo, papryka,  herbata z cytryną/woda.

Obiad: zupa pomidorowa z ryżem, natka, pietruszka, mięso gotowane, ziemniaki, buraczki na ciepło, kompot wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: kasza manna, sok malinowy,  owoc, herbata owocowa/woda

Piątek 24.05

Śniadanie: pieczywo pszenne, żytnie z masłem, polędwica sopocka, ogórek, kakao/woda.

Obiad: zupa grochowa, majeranek, zapiekanka makaronowa z kiełbasą, marchew w talarki,  kompot  wieloowocowy/woda.

Podwieczorek: wypiek własny: ciasto piaskowe, jabłko, mięta z cytryną/woda.

Lista alergenów: mleko krowie, jaja, ryby, skorupiaki ,zboża zawierające gluten(pszenica, owies, jęczmień, żyto), orzechy drzewne (laskowe,włoskie,nerkowca,makadamia,pekan,pistacjowe,brazylijskie,migdały), orzeszki ziemne, soja, seler, sezam, gorczyca, łubin, mięczaki, dwutlenek siarki oraz siarczyny w stężeniu >10 mg/kg lub >10mg/l

Zastrzegamy możliwość zmiany jadłospisu.

Numery kont

08 8001 0005 2001 0008 0103 0001