URZĄD MIASTA OTWOCKA

Elektroniczny system ewidencji czasu

„Punktualny Przedszkolak”

Szanowni Rodzice

Od stycznia 2016 r wprowadzamy elektroniczny system ewidencji czasu pobytu przedszkolaka.

System ma na celu poprawę bezpieczeństwa w placówce oraz ułatwia rozliczenie pobytu dziecka oraz płatności za wyżywienie.

Każdy rodzić będzie otrzymywał szczegółowy raport odnośnie pobytu swojego przedszkolaka w formie papierowej, a w przyszłości za pośrednictwem poczty e-mail.

Jak działa system ?:

• Każdy rodzic bądź opiekun otrzyma przynajmniej jedną kartę zbliżeniową wraz z numerem PIN do niej. Możliwe jest domówienie większej liczby kart u intendenta przedszkola.
  • Przy drzwiach wejściowych znajdują się czytniki kart. Przy przyprowadzeniu, bądź odbiorze dziecka należy każdorazowo zbliżyć kartę do czytnika. Zapalenie zielonej diody oraz komunikat głosowy potwierdza prawidłowe rozpoznanie karty i rejestrację zdarzenia.
  • W niedalekiej przyszłości, drzwi wejściowe będzie można otworzyć dopiero po zbliżeniu karty.

Co zrobić jak zapomnę karty ?:

• Każda karta zbliżeniowa posiada swój indywidualny numer oraz kod PIN. Numer karty jest to dwucyfrowa liczba zapisana w dolnym prawym rogu karty na stronie z nazwiskiem dziecka.
  • Należy podejść do terminala i z klawiatury podać najpierw numer karty, a po akceptacji klawiszem OK podać PIN i powtórnie wcisnąć OK. Terminal zieloną diodą i komunikatem potwierdzi rejestrację.

Co zrobić jak zapomniałem karty, nie pamiętam numeru karty oraz kodu PIN ?:

• Należy zgłosić się do intendenta przedszkola, który posiada spis wszystkich kart wraz
    z kodami PIN. Zostanie wydany numer karty i PIN.

Co zrobić jak zgubiłem lub zniszczyłem kartę ?:

• Należy ten fakt jak najszybciej zgłosić do intendenta przedszkola. Zgubiona karta musi być jak najszybciej wyrejestrowana z systemu.
  • Za niewielką opłatą można zamówić kolejną kartę

Na wszelkie dodatkowe pytania odpowie personel przedszkola.

Telefon:227793712

Dyrektor Przedszkola nr 10 „Leśne   Skrzaty”