Przedszkole nr 10 "Leťne Skrzaty" w Otwocku

O przedszkolu

Przedszkole Nr 10 "Le┼Ťne Skrzaty"zlokalizowane jest na obrze┼╝ach miasta Otwocka. Mie┼Ťci si─Ö (obrazek: Budynek Przedszkola nr.10) w pi─Öknym, pi─Ötrowym, zabytkowym budynku przy ulicy Kochanowskiego 6. Budynek ten zosta┼é wpisany do rejestru zabytk├│w pod Nr 939 od dnia 31.01.1979 roku i stanowi w┼éasno┼Ť─ç gminy. Do czerwca 2013 r Przedszkole posiada┼éo 3 oddzia┼éy . Od 1.09.2016 r jest 6 oddzia┼é├│w, zapewniamy profesjonaln─ů, wykwalifikowan─ů opiek─Ö dla 150 dzieci. Na parterze znajduj─ů si─Ö sale zaj─Ö─ç grup dzieci najm┼éodszych 3 letnich (grupa Biedronki ),  oraz 3-4 letnich (grupa Motylki), kt├│ra zdobiona jest elementami dekoracyjno ÔÇô zabytkowymi, tak┼╝e ┼éazienki dla dzieci, oddzielna dla pracownik├│w, kuchnia i szatnie dla dzieci grup najm┼éodszych.

I pi─Ötro budynku przeznaczone jest dla  grupy dzieci 4- 5 letnich (Pszcz├│┼éki) i  grupy dzieci 4 ÔÇô 5 letnich (Je┼╝yki). Obie grupy maj─ů do w┼éasnej dyspozycji osobne sale do zaj─Ö─ç i zabaw i oddzielne sale do spo┼╝ywania posi┼ék├│w. Na pi─Ötrze mieszcz─ů si─Ö szatnie dla dzieci obu grup. Na II pi─Ötrze powsta┼éa sala dla dzieci 6 letnich grupa "S├│wki", szatnia oraz ┼éazienka dla grupy, oraz sala dla dzieci 4 - 5 letnich grupa "Wiewi├│rki".

Od 2000 roku II pi─Ötro budynku zosta┼éo zaadoptowane na archiwum przedszkolne, bibliotek─Ö, pomieszczenie przeznaczone na magazyn pomocy dydaktycznych. Od 2013 roku dodatkowe pomieszczenia na drugim pi─Ötrze zosta┼éy zaadaptowane na pok├│j dyrektora i intendentki. Pok├│j logopedyczny mie┼Ťci si─Ö na I pi─Ötrze.

Przedszkole ogrzewane jest z w┼éasnej kot┼éowni mieszcz─ůcej si─Ö w piwnicach budynku. W 2013 dostosowano pomieszczenie na obieranie warzyw.

Opr├│cz pi─Öknego budynku przedszkole posiada r├│wnie┼╝ ogromny plac zabaw dla dzieci wyposa┼╝ony w sprz─Öt terenowy. Dzieci maj─ů okazj─Ö do wszechstronnego rozwoju sprawno┼Ťci ruchowej, r├│┼╝nego rodzaju zabaw na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu, gier wymagaj─ůcych obecno┼Ťci du┼╝ej przestrzeni. Na teranie przedszkola znajduje sie" Ogr├│d warzywny", kt├│ry ma kszta┼étowa─ç w┼Ťr├│d dzieci postaw─Ö ekologiczn─ů oraz "Zwierz─ůtkowo" (kury, g─Ösi, kr├│liki).

W przedszkolu zatrudnionych jest 30 os├│b, w tym  15 nauczycielek, psycholog, logopeda, katecheta oraz 15 os├│b personelu administracyjno ÔÇô obs┼éugowego.

Kadra pedagogiczna tworzy mocny zesp├│┼é wykwalifikowanych pracownik├│w, otwartych na potrzeby dzieci, tw├│rczych, kochaj─ůcych i szanuj─ůcych swoj─ů prac─Ö w pe┼éni si─Ö jej po┼Ťwi─Öcaj─ůc. Cechuje je obowi─ůzkowo┼Ť─ç, zaanga┼╝owanie w prac─Ö i co najwa┼╝niejsze ca┼ékowite po┼Ťwi─Öcenie si─Ö dzieciom. Stwarzaj─ů atmosfer─Ö ┼╝yczliwo┼Ťci, spokoju, ciep┼éa rodzinnego. Dzi─Öki temu wszystkie dzieci czuj─ů si─Ö u nas dobrze, s─ů szcz─Ö┼Ťliwe i wiedz─ů, ┼╝e w ka┼╝dej chwili mog─ů liczy─ç na pomoc ze strony swoich pa┼ä w przedszkolu.

Od 28.12.2012 r do chwili obecnej dyrektorem placówki jest pani Ewelina Pszczółkowska.

WP┼üATY NA RAD─ś RODZIC├ôW